گام دوم مهندسی کامپیوتر

مختصری درباره دوره‌های گام دوم

React:

امروزه پیشرفت سریع وب موجب پیدایش روش ها و ابزار جدید کارآمد تر شده است. react یکی از محبوب ترین فریمورک های فرانت اند در دنیا است که با پیاده سازی یک single page application افزایش سرعت و بهره وری سابت و توانایی کنترل بیشتر و ساده تر وب اپلیکیشن های بزرگ را میسر میسازد. همچنین در کنار قدرت، محبوبیت و توسعه روز افزون pwa ها در جهان، نیاز بیشتر شرکت های ایرانی به pwa به خاطر تحریم های ios باعث شده به پرتقاضا ترین مهارت فرانت اند در بازار کار ایران تبدیل بشود.

Laravel:

طراحی سایت یکی از حوزه های محبوب در میان برنامه نویسان می باشد که بازار کار خوبی در کشور عزیزمان ایران پیدا کرده است که این مهم از طریق رشد استارتاپ ها میسر شده است. برنامه نویسی وب از دو قسمت فرانت اند و بک اند تشکیل شده است. در این دوره هدف ما آموزش کاربردی بک اند نویسی سایت می باشد. یکی از پرطرفدار ترین زبان های وب نویسی برای راه اندازی استارتاپ ها زبان PHP می باشد و از محبوب ترین فریم ورک های موجود در آن می توان به Laravel اشاره کرد که محبوبیت زیادی هم در میان جذب کنندگان کار در این حوزه دارد. در این دوره به آموزش این فریم ورک محبوب می پردازیم.

 

سر فصل های آموزشی

 • آشنایی با مفاهیم پایه اینترنت، وب
 • آموزش مختصر html , css و نیاز به کار دانشجو و انجام پروژه طرح شده
 • آموزش مفاهیم مهم تر و شاخص javascript
 • آشنایی با es6 و بحث و بررسی آن
 • آشنایی با ابزار های لازم مثل npm و webpack و..
 • معرفی REACT و نحوه کارکرد خود فریمورک و مفاهیم اصلی آن
 • پیاده سازی مرحله به مرحله قسمت ها و ویژگی ها react
 • معرفی و استفاده از لایبرری های پرکاربرد مثل redux
 • نکات بهبود پرفورمنس و اشتباهات رایج در react

برای فهم بهتر مطالب در طول کلاس، نیاز به آشنایی اولیه و تجربه نسبی فرد درhtml و css و جاوا اسکریپت میباشد. از آنجا که react یک فریمورک توسعه یافته در زبان جاوا اسکریپت است مهارت بیشتر در جاوا اسکریپت از پیش نیاز های اصلی آن است که در بخش اول دوره به آموزش موارد و مفاهیم مهم آن میپردازیم اما آشنایی اولیه قبلی در js یا حداقل تجربه برنامه نویسی در یک زبان برنامه نویسی دیگر لازم است. دانشجویانی که دوره مقدماتی (گام اول مهندسی کامپیوتر) کلاس پلاس را گذرانده اند کاملا با پیش نیاز این دوره منطبق هستند اما هر متقاضی که تجربه اولیه کار با html css javascript را دارند شرکت در این دوره ممکن و مفید است و لزومی به فارغ التحصیل بودن دوره مقدماتی نیست.

دوره (REACT) گام دوم به چه کسانی توصیه میشود: با توجه به محتوای دوره و ماهیت فرانت اند هم دانشجویان رشته کامپیوتر و هم دانشجویان رشته های غیرمرتبط علاقه مند، امکان حضور در این دوره را دارند. این دوره برای افرادی که خواهان کار در حوزه فرانت اند (نه صرف طراح html و css) با حقوق و مهارت و تکنولوژی بالاتر از حد معمول افراد مشغول در این حوزه هستند مناسب می باشد.

این دوره کاملا پروژه محور و نیاز به تلاش خود دانشجو در طول کلاس و در خانه می باشد. به طوری که استاد ابتدا مفاهیم و متد های مورد بحث را تدریس کرده و با طرح یک مدل واقعی با همکاری دانشجویان اقدام به پیاده سازی و زدن کد در کلاس میکند، سپس هرکدام از دانشجویان بسته به مبحث به صورت تکی یا گروهی اقدام به پیاده سازی شخصی و تمرین مدل یا مسیله میکند و در صورت نیاز از استاد و استادیار کمک میگرد تا سوالات و اشکالات احتمالی در همان کلاس برطرف بشود. همچنین در یک سری از جلسات پروژه هایی به عنوان کار در منزل برای تسلط بر مباحث گفته شده طرح میشود که افزایش تسلط دانشجو و تبدیل شدن مفاهیم تِیوری به واقعیت را در پی دارد.

هدف اصلی کلاس پلاس متفاوت بودن آن نسبت به سایر دوره هاست به طوری که دانشجو با فارغ التحصیل شدن ازین دوره بتواند با توجه به مباحثی که با محوریت بازار کار و نه عنوان های رایج درسی و آموزش در سایر دوره های آنلاین و آفلاین مشابه فراگرفته و تمرین های عملی آن ها در کمترین زمان ممکن مشغول به کار شود. مسلط شدن به مفاهیم عمیق بحث و نه دانش سطحی، تجربه ی نیاز های واقعی و مسلط شدن در آن ها به جای زمان گزاشتن برای یادگیری همه چیز و بدست آوردن توانایی خودآموزی و شیوه خوندن داکیومنت از نکاتی است که دانشجو فرای فرآیند آموزش بدست می آورد

 • آشنایی با سرور مجازی و نحوه بالا آوردن سرور مجازی بر روی سیستم لوکال
 • آشنایی مقدماتی با PHP
 • آشنایی مقدماتی با MySQL
 • آشنایی با چند حمله اینترنتی و نحوه جلوگیری از آن
 • آشنایی با مدل MVC
 • آشنایی با پکیج منیجر
 • آشنایی با فریم ورک Laravel
 • آشنایی با مفهوم Restful و نحوه به پیاده سازی آن در لاراول
 • آشنایی با cache server ها و پیاده سازی redis server در لاراول
 • آشنایی با نحوه استقرار پروژه بر روی سرور های مجازی لینوکس

این دوره برای دانشجویانی که به مطالب HTML، CSS ، JS و حداقل یک زبان برنامه نویسی مانند C یا C++ و یا JAVA تسلط دارند، مناسب است.‏ اطلاعات اولیه از مطالب فوق الذکر، به میزان زیادی در طول دوره مفید واقع می شود و به ‏پیشبرد سریعتر آموزش کمک می کند. ‏ آشنایی با مبانی پایگاه داده نیز می تواند به رشد سریعتر دانشجو کمک اساسی کند؛ هرچند در طول دوره این مورد آموزش داده می شود.

به کسانی که علاقه مند هستند در حوزه بک اند نویسی وب، مشغول به فعالیت شوند و از کد نویسی و طراحی نرم افزار و منطق جلورفت پروژه بیشتر از موضوعات گرافیکی و UI علاقه مندند. و بطور کلی برای دانشجویان تازه‌کار مهندسی کامپیوتر و یا هر دانشجویی ‏که #وب نویسی جایی در آینده حرفه‌ایش دارد.

در حال تکمیل

انتظار می رود کسانی که این دوره را با موفقیت بگذرانند، بتوانند به راحتی وارد بازار کار در حوزه بک اند نویسی شوند و با توجه به یادگیری مطالب Restful می توانند حتی با دیگر فریم ورک های فرانت اند، ارتباط برقرار کنند و در کار تیمی موفق باشند.

در حال تکمیل...

زمان آغاز دوره: یک شنبه 30 تیر ماه
روز های تشکیل دوره: یک‌شنبه و سه‌شنبه هر هفته / ساعت 15 الی 19
زمان پایان دوره: 22 مرداد ماه
اساتید دوره: مهندس داوود نژاد
 

با قدردانی از استقبال شما عزیزان، با تکمیل ظرفیت دوره، ثبت نام به پایان رسید

زمان آغاز دوره: یک شنبه 30 تیر ماه
روز های تشکیل دوره: یک‌شنبه وسه‌شنبه هر هفته / ساعت 15 الی 19
زمان پایان دوره: 22 مرداد ماه
اساتید دوره: مهندس محمد قانع
 

با قدردانی از استقبال شما عزیزان، با تکمیل ظرفیت دوره، ثبت نام به پایان رسید

زمان آغاز دوره: شنبه 29 تیر ماه
روز های تشکیل دوره: شنبه و دوشنبه هر هفته / ساعت 15 الی 19
زمان پایان دوره: 26 مرداد ماه
اساتید دوره: مهندس حجت مدرسی زاده
 

با قدردانی از استقبال شما عزیزان، با تکمیل ظرفیت دوره، ثبت نام به پایان رسید